תביעת תאונת עבודה

תאונה עבודה היא תאונה אשר קרתה לעובד במהלך העבודה, בדרך אליה או ממנה, גם במקרה בו הנפגע הוא עצמאי הנפגע בזמן עבודתו. תביעת תאונת עבודה יש להגיש בראש ובראשונה מול המוסד לביטוח לאומי, על מנת לקבל את הזכויות המגיעות בחוק עקב תאונת העבודה. אם הייתה זו תאונת דרכים בזמן העבודה, ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח הרכב. במקרה של תאונה כתוצאה מרשלנות המעביד, יש לתבוע את המעביד ואת חברת הביטוח שלו.
בכדי לממש את מלוא הזכויות המגיעות בגין תאונת עבודה, מומלץ לפנות לעורך דין. למשרד עורכי הדין ישי פז ושות' יש צוות מקצועי ומיומן המתמחה בתביעת תאונות עבודה.

מה עושים בשלב הראשון?
בכל פנייה לקופת החולים או לבית החולים אליהם ניגשים, חשוב לציין שהתאונה קרתה בזמן העבודה ולהגיע עם טופס 250 מהמעביד. כדאי לזכור מי היו עדי הראייה ולקחת את פרטיהם – אלו עשויים לעזור בהליך תביעת תאונת עבודה. חשוב מאוד לשמור את כל המסמכים הרפואיים של כל הטיפולים הניתנים ואת הקבלות בגין תשלומים הקשורים להוצאות עקב התאונה.

את מי ניתן לתבוע?
כאמור, תביעת תאונת עבודה יכולה להתבצע בכמה מישורים על ידי עורך דין מנוסה:
  • המוסד לביטוח לאומי – על מנת לקבל הכרה שהפגיעה אכן היתה פגיעת עבודה, יש לפנות לביטוח הלאומי, אשר יבצע את בדיקותיו, יזמן את הנפגע לוועדה רפואית ויחליט אם הייתה זו תאונת עבודה ומה גובה התשלום המגיע לנפגע.
  • המעסיק – כאשר יש חשד להתרשלות מצד המעסיק וכאשר נוהלי הבטיחות אינם תקינים. פה ניתן לתבוע על נזקים שעליהם לא ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי.
  • חברת הביטוח של העובד – לרוב העובדים יש ביטוח חיים, וניתן לתבוע בגין אובדן כושר עבודה ונכות מתאונה. הפיצויים ניתנים לאחר וועדה רפואית, על פי הפוליסה של המבוטח.
לסיכום
כיוון שישנם מספר מישורים בהם ניתן להגיש תביעת תאונות עבודה, כדאי לפנות לעורך דין תאונות עבודה – כך יגדל הסיכוי למצות את כל הזכויות ולהבטיח שהנפגע יקבל את הפיצויים ואת התשלומים המגיעים לו. במשרד עורכי הדין ישי פז ושות' מבטיחים לתת את השירות הטוב ביותר על ידי עורכי דין מקצועיים אשר מתמחים בכל סוגי התביעות מול כל הגורמים הרלוונטיים. צוות המשרד מתמחה בהגשת תביעת תאונת עבודה ובמימוש הזכויות המגיעות על פי חוק מהגורמים הרלוונטיים.