תביעת ביטוח תאונת דרכים

כל מי שיש לו רכב יודע שאם הוא חס וחלילה מעורב בתאונה, אז הוא יגיש תביעה כנגד חברת הביטוח של הצד השני או שהצד השני יגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלו, וזו לא תהיה תביעה אישית נגדו. מדוע זה כך? מדוע חברות הביטוח מחליפות אותנו בתהליך והן הנתבעות במסגרת תאונת דרכים?

במאמר זה נסביר בקצרה מדוע חברת ביטוח היא אחראית על כל תביעה שמוגשת נגדנו ולמעשה היא זו שנתבעת ולא אנחנו וכיצד זה משפיע עלינו. אך לפני כן נציין, שתביעת פיצויים תאונת דרכים יכולה להיות מופנית כלפינו מצד נהגים שמעורבים בתאונת דרכים, הולכי רגל שנפגעים על ידנו או נוסעים שנמצאים ברכב שלנו (המקרה הקלאסי הוא כמובן במקרה של רכב ציבורי אז הנוסעים יכולים לתבוע את חברת הביטוח של החברה).

כידוע כל נהג חייב לעשות 3 סוגי ביטוח, מקיף, חובה וצד ג'. ביטוח חובה זה ביטוח שהמדינה מחייבת את הנהגים לעשות בדיוק בשביל מצב בו הם יהיו מעורבים בתאונות דרכים. כך מי שנפגע בתאונה, לא תובע את הנהג באופן אישי אלא תובע את חברת הביטוח לה משלם הנהג מדי שנה כסף עבור הביטוח. מדובר בתביעת פיצויים תאונת דרכים או תביעת ביטוח תאונת דרכים. מדוע המדינה מחייבת לעשות ביטוח חובה? מאחר וההנחה היא, שאם נהגים לא יחוייבו לעשות כך, אם הם יהיו מעורבים בתאונה הם לא יוכלו לעמוד בתשלום הפיצויים למי שנפגע ואז הם לא יוכל לעבור טיפולים ושיקום כנדרש. מן הסתם, התשלום שמשלמים לחברת הביטוח הוא נמוך מעלות הטיפולים השונים, אך המדינה מסבסדת חלק מהטיפולים. בצורה כזו מי שנפגע מרוויח וכן חברת הביטוח לא פושטת רגל ובוודאי לא הנהג. מה שכן, הנהג מפסיד כסף מאחר ובפעם הבאה שהוא יעשה ביטוח הוא יידרש לשלם סכום גבוה יותר, הפרמיה שלו תעלה, מאחר והוא גם לחברת הביטוח לשלם סכום גדול עבור התביעה שלו.

יש להדגיש תביעות תאונת דרכים הן דבר נפוץ, עם זאת חברת הביטוח לא ממהרת לשלם והיא עושה הכל בשביל לגלות האם מי שנפגע אכן נפגע או שמא מנסה להוציא ממנה כספים במרמה. את כספה היא תחזיר לעצמה שנה הבאה בגביית פרמיה יותר גבוהה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על תביעות תאונות דרכים מסוגים שונים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום. אתם מוזמנים להתקשר אלי ואשמח לעזור לכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עורך דין נזקי גוף בתל אביב