תביעות גוף בתאונת דרכים

תאונת דרכים, מעבר להיותה אירוע טראומתי עבור כל המעורבים בדבר, עלולה להוביל לנזקים גופניים ונפשיים חמורים אצל הנפגעים בתאונה. בעקבות כך קובע החוק כי כל המעורבים בתאונת דרכים וסובלים כתוצאה ממנה מנזקים שונים, זכאים לפיצויים עבורם, גם אם האחריות לתאונה מוטלת עליהם. עם זאת, הגשת תביעות גוף בתאונת דרכים הינה תהליך מורכב ולא פשוט ועל כן מומלץ להסתייע בייעוץ משפטי כדי לעבור אותו בזמן קצר יותר ובתנאים טובים יותר.

 כדי שניתן יהיה להגיש תביעות גוף בתאונת דרכים, יש לוודא כי מספר תנאים מתקיימים. הגדרתה של תאונת דרכים על-פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 היא אירוע שגרם נזק גוף לאדם בעת שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. מאז הוגדרו מקרים רבים כפגיעות כתוצאה מתאונות דרכים ובהם פגיעה מתאונות עצמיות, פגיעה הנובעת מתיקון כלי הרכב בצד הכביש, טריקת דלת הרכב על האצבעות, חבלה כתוצאה מנפילת חפץ כלשהו בתוך האוטו על הנהג או הנוסע ועוד.

על-מנת להוציא לפועל תביעות גוף בתאונת דרכים, יש לוודא כי ברשותכם הפרטים המלאים של כל המעורבים בתאונה ותיעוד מצולם ובכתב של פרטי הרכב הפוגע ו/או הנפגע, של מקום התאונה וכן של החבלות הגופניות שנגרמו כתוצאה מהתאונה. בנוסף, יש לפנות בהקדם האפשרי לבית-החולים על-מנת לקבל טיפול רפואי כדי למנוע התדרדרות במצב הבריאותי וכן כדי לתעד את החבלות מוקדם ככל הניתן כדי שיוכלו לשמש עדות לנזקי הגוף שנגרמו. לאחר מכן יש לפנות למשטרה כדי להגיש עדות ותצהיר בנוגע להתרחשות האירועים.

 מי נתבע בתביעות גוף בתאונת דרכים?
במידה והנפגע הוא הולך רגל, עליו לתבוע את חברת הביטוח של נהג הרכב הפוגע. במידה והנפגע הוא הנהג, עליו לתבוע את חברת הביטוח של הרכב שלו עצמו ובמידה והנפגע הוא נוסע, עליו לתבוע את חברת הביטוח של נהג הרכב בו נסע (רכב פרטי, אוטובוס וכד').

עקב מורכבותן של תביעות גוף בתאונת דרכים, המוסדות הרבים אליהם יש לפנות והטפסים והאישורים הרבים שיש להמציא, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בטיפול בתאונות דרכים, כדי שיוכל לשמש כיד ימינכם לאורך התהליך ולהנחות אתכם כיצד עליכם להתנהל מול המוסדות השונים. עקב כך, פניה לגורם משפטי מעלה משמעותית את סיכוייכם לקבל פיצויים גבוהים יותר תוך זמן קצר יותר.

 משרד עורכי הדין ישי-פז ושות' מתמחה בהענקת שירותים משפטיים בתחומים רבים ובהם פלילים, תביעות משרד הביטחון, תאונות עבודה, פגיעות ונזקי גוף ותאונות דרכים. אנו מאמינים בשירות מסור, אישי ומקצועי כדי לסייע לכם לעבור את התקופה הקשה עם כמה שפחות לחצים ודאגות.

אם נקלעתם לתאונת דרכים ואתם סובלים מנזקים גופניים או נפשיים כתוצאה ממנה, פנו אלינו בהקדם האפשרי ואנו נדאג ללוותכם עד לקבלת הפיצויים ההולמים.