תביעה תאונת דרכים

מעל לשלושים מליון בני אדם נפצעים או נהרגים בתאונת דרכים מדי שנה ברחבי העולם. בישראל עומד מספר ההרוגים בתאונות דרכים על כשלוש מאות הרוגים מדי שנה. בין אם מדובר בטעות אנוש, תשתיות רעועות, או כלי רכב שאינו בטיחותי, נפגעי תאונות דרכים זכאים לקבל פיצוי בגין כל נזק שנגרם מהתאונה. על מנת להבטיח קבלת פיצוי הולם, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לשם הגשת תביעה.

עורך דין תביעה תאונת דרכים
לשם קבלת פיצוי הולם המקפל בתוכו לא רק את הנזק לרכוש, אלא גם את אובדן כושר העבודה, הנזק הרפואי והפסיכולוגי העלול להיגרם עקב התאונה, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לשם הגשת התביעה לתאונות דרכים. כך תוכל להבטיח התחשבות ושקלול הגורמים האישיים והייחודיים המרכיבים את תביעתך.

מתי יש להגיש את תביעה תאונת דרכים?
את התביעה לפיצוי נזקים אשר נגרמו עקב תאונת דרכים ניתן להגיש  עד שבע שנים מיום התאונה . מומלץ שלא להגיש את התביעה במועד הסמוך למועד התאונה, וזאת על מנת לאפשר הערכה כוללת של חומרת הפגיעה. עם זאת מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים מיד לאחר מועד התאונה וזאת על מנת לממש את מלוא הזכויות המגיעות לך על פי חוק.

למי מגישים את תביעה תאונת דרכים?
את התביעה בגין תאונת הדרכים יש להגיש לחברת הביטוח המבטחת את הרכב שבו הוסע או נהג הנפגע . במקרים של פגיעה בהולך רגל, התביעה תוגש  כנגד חברת ביטוח החובה  של הרכב הפוגע. מאחר ומדובר בתביעות סבוכות העלולות לערוך מספר שנים, מומלץ להיוועץ בעורך דין לתאונות דרכים שירכז עבורכם את כלל המסמכים המרכיבים את התביעה, ויגיש עבורכם את תביעת הנזיקין האזרחית נגד חברת הביטוח.

חשוב לציין כי התשלום לעורך דין בגין תביעה לתאונת דרכים קבוע בחוק בהתאם לתוצאות ההליך המשפטי. למעט אגרת בית המשפט וניהול תיק התביעה, עורך הדין אינו רשאי לדרוש תשלומים נוספים.