תביעה רפואית

תביעה רפואית מגישים כאשר נגרם נזק גופני כתוצאה מרשלנות רפואית, נזק שהיה יכול להימנע. ישנם מקרים חמורים בהם הנזק עלול להיות בלתי הפיך או לגרום לפגיעה פיזית או נפשית קשה מאוד בעלת השפעה קריטית. תביעות רפואיות רבות בגין רשלנות רפואית מוגשות כל שנה בתחומים רבים: רפואת ילדים, גניקולוגיה, רפואה פנימית, רפואת עיניים ועוד. תביעות אלה ניתן להגיש מול כל גורם רפואי הנחשד ברשלנות – אם זהו מוסד רפואי, בית חולים, קופת חולים או רופא, אחות או אפילו מעבדה האחראית על מתן תוצאות של בדיקות.

הליך תביעה מעין זו אינו פשוט ועל התובע להוכיח רשלנות מצד הגורם הרפואי על ידי הבאת חוות דעת שונות והוכחות מוצדקות. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. למשרד עורך הדין ישי פז ושות' יש צוות מקצועי ומיומן אשר מתמחה בתחום זה ויוכל לסייע לאורך כל הדרך ולהביא לתוצאה המיטבית בה יקבל התובע את הפיצויים המגיעים לו.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין רפואי?
כאמור, תביעות בגין רשלנות עשויות להיות מורכבות מאוד ולא כל עורך דין יכול לייצג בתביעה רפואית. בנוסף על ידע מעמיק בתחום המשפטי, על עורך הדין להפגין בקיאות והבנה גם בתחום הרפואה. עליו להיות מיומן בתחקור ובתשאול הנפגע וכל הגורמים הרלוונטיים, לאסוף את כל הנתונים הנחוצים,  לדעת לנתח ולפענח את החומר הרפואי, לבדוק את העובדות וכן הלאה. כל זה, על מנת לבסס את התביעה בצורה הטובה ביותר, כך שסיכויי ההצלחה יהיו הטובים ביותר.

תביעה רפואית אמנם כרוכה בהוצאות על פי רוב, אך הסכומים הנקבעים לפיצוי בדרך כלל גבוהים מאוד ועשויים אף להגיע למיליוני שקלים. לעתים ניתן להגיש תביעה רפואית כאשר שכר הטרחה של עורך הדין מחושב באחוזים מסכום הפיצוי. ישנם מספר פרמטרים על פיהם נקבע גובה הפיצוי, הנכות הרפואית שנגרמה עקב הנזק, רמת התפקוד של הנפגע, הגיל שלו, ימי מחלה והפסדים נוספים אשר נגרמו לו, הוצאות שונות, לרבות הוצאות עתידיות ועוד משתנים רבים אותם לוקחים בחשבון.

משרד עורכי הדין ישי פז ושות' מספקים את שירותיו של צוות מקצועי, מכובד ובעל ניסיון רב בתחום של תביעות רפואיות, אשר בקיא בהליכי התביעה ויוכל לעמוד לשירותכם ולייעץ לכל אורך התהליך.