תאונות דרכים

מהי תאונת דרכים על פי הגדרת החוק ?
גם אם הנך אשם בתאונת דרכים  הנך זכאי לפיצוי עבור נזק גוף אשר נגרם לך!

משרדנו מייצג נפגעים (נוסעים, נהגים והולכי רגל) אשר נפגעו בתאונת דרכים ומטרתנו  להשיג את הפיצוי הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר עבור לקוחותינו על מנת שיוכלו להשתקם ולהחזיר את חייהם למסלול.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים, תשל"ה -1975 קובע כי תאונת דרכים הנה אירוע שגרם לאדם נזק גוף בעת שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה.
זוהי ההגדרה "הקלאסית" להגדרה זו תוספות רבות, וקיימים מקרים רבים הנחשבים כתאונת דרכים למרות שאינם עונים על ההגדרה ה"קלאסית" דלעיל.

להלן דוגמאות למקרים אשר הוכרו כתאונות דרכים עפ"י החוק והפסיקה :

נוסעים ונהגים שנפגעו מהתנגשות כלי רכב.
נוסעים ונהגים שנפגעו בתאונות עצמיות.
פגיעת נוסעים באוטובוס בעת בלימה.
פגיעה כתוצאה מכניסה וירידה מרכב.
פגיעה כתוצאה מטריקת דלת של כלי רכב על האצבעות.
פגיעה הנובעת כתוצאה מתיקוני דרך בכלי רכב כגון : החלפת גלגל באמצע הדרך או כוויה כתוצאה מפריצת מים רותחים מרדיאטור של כלי הרכב וכו'.
פגיעה הנובעת כתוצאה מנפילת חפץ כלשהו בתוך הרכב על הנפגע.
פציעה ממנוף המורכב על משאית והמופעל על ידי המנוע של המשאית.
נפגעת בתאונת דרכים את מי תובעים ?
נהג/נוסע שנפגעו – הפיצוי יהא מאת חברת ביטוח החובה מאת הרכב של הנהג/ נוסע.
הולך רגל – הפיצוי יהא מאת חברת ביטוח החובה של הרכב שפגע בו.
רכב ללא ביטוח חובה או תאונת פגע וברח – הפיצוי יהא מאת קרנית "קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים".
מהו הפיצוי המגיע לנפגע תאונת דרכים ?
עקב תאונת דרכים כל פגיעת גוף, קלה או חמורה, מזכה בפיצוי כספי.
על מנת להוכיח את הפגיעה בין אם היא פיזית ובין אם היא נפשית  יש להמציא מסמכים רפואיים אשר בהם מתעודת הפגיעה.
פיצוי זה נקבע בכל מקרה ומקרה לפי הנזקים בפועל.
לצורך קביעת גובה הפיצוי, וככל שיש צורך בכך, ממנה בית המשפט הדן בתיק מומחה רפואי מטעמו לצורך קבלת חוות דעת רפואית ואחוזי הנכויות, ככל שישנן כאלה.

הפיצוי נקבע בגין :
נזקים מיוחדים – נזקי העבר – נזקים והוצאות שהוצאו על ידי הנפגע ונגרמו לו ישירות. הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, עזרה לזולת, הוצאות ניידות וכאב וסבל שהיו עד כה.
ובגין נזקים כללים – נזקי העתיד – נזקים והוצאות שצפויים להיות לנפגע כגון אובדן כושר השתכרות לעתיד, הפסד תנאים סוציאליים ופנסיה, הוצאות רפואיות ועזרה לזולת לעתיד.
ככל שמדובר בפגיעות קשות כגון : שברים ונזקים משמעותיים אשר גרמו לנפגע לנכות קבועה במישור הפיזי או הנפשי, אורך זמן הטיפול ארוך יותר וזאת לשם הצורך בהמתנה עד לקיבוע הנזק כך שבסופו של דבר מתקבלים סכומי פיצוי נכבדים ביותר.

מה עליך לעשות לאחר קרות תאונת דרכים ?
איסוף מיידי של הנהגים והרכבים המעורבים בתאונה.
חשוב מאוד לאסוף את כל הפרטים הרלוונטים של התאונה. יש לרשום את הכתובת המדויקת של התאונה,  את פרטי הרכב והמעורבים לרבות פרטי עדים לתאונה.
צילום חבלות גוף ונזקי רכב. באם נגרמו לך חבלות בגוף לרבות שפשופים, שריטות, סימנים כחולים, נפיחויות ונגרמו לרכבך נזקים ושריטות כתוצאה מהתאונה מומלץ לצלם אותם במיידי.
פניה לקבלת חומר רפואי.
רצוי לפנות לטיפול רפואי כמה שיותר מוקדם ולא לדחות את הפניה לבדיקה ולקבלת טיפול למועד מאוחר יותר מרגע קרותה, לא רק מהדאגה לבריאותך, אלא גם כי בדיקה רפואית תשמש ראייה לפגיעה פיזית כתוצאה מהתאונה.
חשוב מאוד להקפיד ולמסור את מלוא תלונותיך אודות הכאבים והחבלות שנוצרו כתוצאה מהתאונה וחשוב לוודא כי הדברים נרשמים על גבי המסמכים הרפואיים לרבות העובדה כי נחבלת בתאונת דרכים.
פניה למשטרה על מנת לדווח על התאונה.
עליך לגשת לתחנת המשטרה ולמסור הודעה על קרות התאונה וזאת על מנת לקבל אישור משטרה הכולל את הפרטים של כל המעורבים בתאונה לרבות פרטי הרכבים המעורבים בתאונה ופרטי פוליסת הביטוח.
לא לשתף פעולה עם חוקרי חברת הביטוח.
חוקרים מטעם חברת הביטוח ינסו ליצור עמך קשר במקום מגוריך, מקום עבודתך או לחקור את קרוביך על מנת לדלות מידע לגבי התאונה ועל מצבך הרפואי. מומלץ לא לענות לשאלותיהם ולהסביר להם בנימוס כי הנך מיוצג על ידי עורך דין המומחה בתחום וכי הם מוזמנים לפנות אליו בשאלות.
שמירת קבלות וחומר רפואי.
עליך לשמור על כל מסמך רפואי וקבלות הנוגעות להוצאות אשר נגרמו עקב התאונה לדוגמא הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים  (קבלות על דלק, נסיעה במונית או באוטובוס), רכישת תרופות, ציוד רפואי, קבלות בגין עזרה במשק הבית וכו'.
חשיבת ייצוג עורך דין עקב תאונת דרכים
מומלץ כי נפגע תאונת דרכים יפנה לקבל ייצוג משפטי של עורך דין בשלב המוקדם ביותר לאחר התאונה. זאת על מנת לקבל  הדרכה כיצד עליו לפעול מול המשטרה, בתי החולים, קופת החולים וכו'.

ייצוג של עורך דין החל משלב מוקדם, לאחר התאונה, יכול לצמצם באופן משמעותי את הסיכוי לכך שהנפגע יטעה וכך למעשה מגדיל  את הסיכוי של הנפגע לקבל את הפיצוי המקסימאלי
ההצלחה של תביעות פיצויים בעקבות תאונות דרכים, מבוססת ברובה על איסוף וארגון חומר הראיות הרלוונטי. אישורים ותעודות רפואיות שונות, תלושי שכר, דוחות חקירה, עדויות, תמונות וכד', כולם מהווים מסמכים חשובים ביותר המשפיעים באופן מכריע על הצלחת התיק. אולם, המרכיב החשוב ביותר בניהול תיק תאונת דרכים הוא ידיעת החוק והפסיקה המתאימים. ייצוג נפגעי תאונות דרכים דורש מומחיות הן בשל סדרי הדין והחוקים הרלוונטים והן בשל האספקטים הרפואיים.

שכר טרחת עו"ד הינו על פי אחוזי הצלחה מהפיצוי.