פניה לעורך דין תאונות דרכים לאחר תאונה

על-פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה (1975), תאונת דרכים הינה "אירוע שגרם לאדם נזק גוף בעת שימוש ברכב מנועי למטרת תחבורה". תחת הגדרת מטרת תחבורה נכללות בין היתר נסיעה, כניסה ויציאה מרכב (פגיעה דלת הרכב ברכב אחר, טריקת הדלת על האצבעות), חנייה שהובילה לנזק גופני או לרכוש, תיקוני רכב ועוד מקרים רבים ושונים אחרים.

חוק הפיצויים קובע בנוסף כי נהג, נוסע או הולך רגל אשר נפצע בתאונת דרכים (על הגדרותיה השונות), זכאי לפיצוי עבור נזק הגוף הנגרם לו כתוצאה מכך, גם אם הוחלט כי הוא אשם בתאונה. על הטיפול במקרה אמון עורך דין תאונות דרכים שילווה אותך מרגע הדיווח ועד לסיום הטיפול במקרה.

אי לכך, במידה ונקלעת לתאונת דרכים ודרגת מעורבותך בה עשויה להוביל להזדקקות לטיפול רפואי או הוצאה כספית, יש לבצע את הפעולות הבאות:
איסוף פרטי המעורבים בתאונה וכן תיעוד בכתב ובצילום של כתובת התאונה, פרטי הרכב, העדים לאירוע וכן של חבלות פיזיות שנגרמו לך כתוצאה מהתאונה.
במידה ומצבכם הפיזי מאפשר זאת, יש לפנות לעורך דין תאונות דרכים מהר ככל הניתן כדי לקבל את סיועו המיידי ואת הנחייתו לגבי פעולות עתידיות.
פניה לטיפול רפואי בהקדם האפשרי ואיסוף החומר הרפואי שעשוי לשמש כראיה לפגיעה פיזית שנגרמה כתוצאה מהתאונה. יש להקפיד למסור דיווח מלא על מצבך הרפואי ולוודא כי הם תועדו בבית-החולים כדי לוודא את קבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר וכדי שבשעת הצורך ניתן יהיה להציג את המסמכים הרפואיים.
פניה לתחנת המשטרה שתכלול דיווח מלא התאונה והגשת המסמכים והתיעודים הרלוונטיים, בהם גם פוליסת הביטוח של הרכב. יש לציין כי מומלץ שלא לשתף פעולה עם חוקרי חברת הביטוח, בפרט אם לא פניתם עדיין לעורך דין תאונות דרכים. במידה והנכם מיוצגים על-ידי עורך דין לתאונות דרכים, יש להפנותם אליו.
שמירת והכנת העתקים של החומר הרפואי והקבלות על הוצאותיכם הכספיות כתוצאה מהתאונה, עליהן תקבלו החזרים בעתיד.
פנייה לעורך דין לתאונות דרכים מיד לאחר התאונה תסייע לכם להתנהל בצורה היעילה ביותר מול המוסדות השונים ותעלה משמעותית את סיכוייכם לקבל את הפיצויים המרביים.

במשרד ישי-פז ושות' תמצאו את הסיוע המשפטי האיכותי ביותר מתוך צוות עורכי-דין מיומנים המתמחים בייצוג נפגעי תאונות דרכים ובהשגת הפיצויים הראויים להם. אם מצאתם עצמכם מעורבים בתאונת דרכים, פנו אלינו בהקדם האפשרי ואנו נלווה אתכם במסירות וברגישות לאורך התהליך, עד לקבלת הפיצויים הראויים לכם.