עו"ד תאונת עבודה

תאונת עבודה נגרמת כאשר אדם נפגע במהלך עבודתו, בדרך אליה או ממנה. לפגיעה בעבודה יש שני סוגים של תביעות: תביעה מול המוסד לביטוח לאומי ותביעה מול המעביד. כל אדם עובד מבוטח על ידי הביטוח הלאומי – המוסד האחראי לפיצויים ולתשלומים לאחר תאונת עבודה. אך תביעה כרוכה בהליכים משפטיים ובירוקרטיים, קיימים מכשולים לרוב אותם צריך לעבור לפני קבלת התשלומים ולעתים יש לעבור ועדה רפואית. לכן, מומלץ לפנות אל עו"ד תאונת עבודה אשר יוכל לסייע בכל התהליך.
במשרד עורכי הדין ישי פז ושות' תוכלו לקבל שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר על ידי עו"ד תאונת עבודה, וליהנות מייעוץ ומייצוג משפטי המבטיח לכם את מימוש מלוא הזכויות ואת הפיצויים המגיעים לכם.

סוגי התביעות
הנה שניים מסוגי התביעות אותן ניתן להגיש על ידי עו"ד תאונות עבודה במקרה של תאונת עבודה:
תביעה נגד המעסיק
כאשר עובד נפגע עקב רשלנותו של המעסיק, ניתן לפנות אל עו"ד תאונת עבודה המתמחה בתחום זה אשר יסייע להעלות את הטענות אל מול המעסיק בעניין נוהלי הבטיחות בעבודה. בתביעה כזו יש אפשרות לתבוע על נזקים שאי אפשר להעלות מול הביטוח הלאומי כמו כאב וסבל, הוצאות רפואיות בעתיד ובעבר וכיוצא באלה.
תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי
תביעה מסוג זה מגישים בכדי לקבל הכרה בפגיעה כתאונת עבודה (נפגעי עבודה). הביטוח הלאומי יבדוק אם אכן זהו המקרה, ואם יחליט שאכן התאונה קרתה בזמן העבודה, ישלם לעובד דמי פגיעה לתקופה של 90 יום. אם עדיין תהיה לעובד מגבלה כלשהי בתפקוד, יוכל לבקש זימון לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות ואם הם זמניים או תמידיים. עו"ד לתאונות עבודה יוכל לסייע באיסוף כל החומר הנדרש ובהכנה לוועדה הרפואית, אליה חשוב מאוד להגיע מוכנים.

תאונת דרכים בזמן העבודה
במקרה זה יש לפנות לשירותיו של עו"ד תאונת עבודה אשר יסייע בהגשת תביעה נגד הביטוח הלאומי. בכדי לקבל את הפיצויים בגין תאונת דרכים זו, היא צריכה לקרות בזמן העבודה, בנסיעה אליה או בחזרה ממנה. עבור שלושה חודשים ראשונים משלם הביטוח הלאומי. לאחר מכן, תקבע הוועדה הרפואית את המשך קבלת התשלומים. אם אינך מרוצה מהחלטת הוועדה תוכל לערער, ובכדי לקבל את מלוא הפיצויים בגין תאונת דרכים, כדאי להתייעץ עם עו"ד לתאונות דרכים הבקיא באפשרויות הפיצוי. בנוסף, ניתן להתייעץ גם עם עו"ד לתאונות עבודה המתמצא בכל הקשור לתביעות מול הביטוח הלאומי.