עו"ד לתאונות עבודה

תאונת עבודה מוגדרת ככזו כאשר אדם נפגע במהלך עבודתו, בדרך אליה או ממנה. לפגיעה בעבודה קיימים שני סוגים של תביעות: תביעה מול המוסד לביטוח לאומי היא אחת, והשנייה היא תביעה מול המעביד. כל אדם עובד מבוטח על ידי הביטוח הלאומי, אשר הוא המוסד האחראי לפיצויים ולתשלומים לאחר תאונת עבודה. עם זאת, תביעה כרוכה בהליכים משפטיים ובירוקרטים, וקיימים מכשולים לרוב אותם צריך לעבור לפני קבלת התשלומים. לכן, מומלץ לפנות אל עו"ד תאונות עבודה אשר יוכל לסייע בכל התהליך.
ישי-פז ושות' משרד עורכי דין הוא משרד מוביל בתחום תביעות ומימוש זכויות בגין תאונות עבודה. המשרד מייעץ ללקוח, מייצג ומלווה אותו לכל אורך שלבי ההליך המשפטי, עד להשגת התוצאות הרצויות.

סוגי התביעות
הנה שניים מסוגי התביעות אותן ניתן להגיש על ידי עו"ד תאונות עבודה במקרה של תאונת עבודה:
תביעה נגד המעסיק – כאשר עובד נפגע עקב רשלנותו של המעסיק, ניתן לפנות אל עו"ד לתאונות עבודה המתמחה בתחום זה, אשר יסייע להעלות את הטענות אל מול המעסיק בעניין נוהלי הבטיחות בעבודה. בתביעה כזו יש אפשרות לתבוע בגין נזקים שאי אפשר להעלות מול הביטוח הלאומי כמו כאב וסבל, הוצאות רפואיות בעתיד ובעבר וכיוצא באלה.
תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי – תביעה מסוג זה מגישים בכדי לקבל הכרה בפגיעה כתאונת עבודה. הביטוח הלאומי יבדוק אם אכן זהו המקרה, ואם יחליט שאכן התאונה קרתה בזמן העבודה, ישלם לעובד דמי פגיעה לתקופה של 90 יום. אם עדיין תהיה לעובד מגבלה כלשהי בתפקוד, יוכל לבקש זימון לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות שלו ואם הם זמניים או תמידיים. עו"ד לתאונות עבודה יוכל לסייע באיסוף כל החומר הנדרש ובהכנה לוועדה הרפואית, אליה חשוב מאוד להגיע מוכנים.

תאונת דרכים בזמן העבודה
במקרה זה יש לפנות לשירותיו של עו"ד לתאונות דרכים, אשר יסייע בהגשת תביעה נגד הביטוח הלאומי. בכדי לקבל פיצויים תאונת דרכים יש להוכיח כי התאונה אירעה בזמן העבודה, בנסיעה אליה או ממנה. עבור שלושת החודשים הראשונים משלם הביטוח הלאומי. לאחר מכן, תקבע הוועדה הרפואית את המשך קבלת התשלומים. אם אינך מרוצה מהחלטת הוועדה תוכל לערער, ובכדי לקבל את מלוא הכיסוי בגין פיצויים תאונת דרכים, כדאי להתייעץ עם עו"ד לתאונות דרכים הבקיא באפשרויות הפיצוי. בנוסף, ניתן להתייעץ גם עם עו"ד לתאונות עבודה המתמצא בכל הקשור לתביעות מול הביטוח הלאומי.