עו"ד לתאונות דרכים

אחת השאלות שעולות לא פעם אצל עובדים, בוודאי כאלה שמעורבים, לצערם, בתאונת דרכים בדרך לעבודה, מה הזכויות שלהם במקרה זה? האם נסיעה לעבודה או הליכה אל העבודה, זה עניין שבשמו אפשר לפנות אל עו"ד לתאונות דרכים בשביל להגיש תביעה? האם זה נחשב נזק גוף מקובל בשביל לתבוע בשמו פיצויים?

התשובה לכך היא די ברורה. אם מדובר בתאונת דרכים שארעה בזמן העבודה, נניח ואנחנו עובדים כאנשי מכירות שצריכים כל הזמן להיות על הכביש ולעבור מלקוח אחד לאחר, אז מן הסתם מדובר על תאונת דרכים בזמן עבודה ולכן היא מוגדרת כתאונת עבודה לכל דבר. זה אומר שאנחנו נקבל פיצוי כנדרש. אין פה בכל נושא לויכוח. השאלה מה קורה אם מדובר בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה. גם כאן החוק די ברור. אם מדובר בתאונת דרכים בדרך העבודה, הרי שזו תאונת שקשורה לעבודה ולמכן מגיע פיצוי בנושא ממקום העבודה, ההסבר לכך הוא פשוט, הרי אלמלא העובד היה הולך לעבודה לא היתה תאונה. לכן החוק מקבל שמדובר בתאונת עבודה. נכון הדבר גם כשמדובר על תאונת דרכים בהפסקה. נניח ויצאנו לאכול משהו בזמן הפסקת הצהריים, הרי שמדובר בתאונה בזמן העבודה, שכן אותה הפסקה שייכת לעבודה.

מתי תאונת דרכים בדרך לעבודה לא תוגדר כתאונת עבודה? כאשר יתברר שהעובד סטה באופן ניכר מהדרך שלו. נניח והוא נוסע כל השנה בדרך אחת ויום אחד הוא נסע בדרך אחרת, אז אם מדובר על סטייה מוחלטת ללא סיבה, אז זה לא יוכר כתאונת עבודה. במקרים כאלה, מן הסתן, עו"ד לתאונות דרכים יצטרך לעבוד מאוד קשה בשביל להוכיח שהעובד עשה את מה שנדרש ממנו, הוא סטה מדרכו מחוסר ברירה או אחרי שיידע את המנהלים שלו. כמובן שמקום העבודה וחברת הביטוח ירצו להוכיח שהוא סטה מדרכו לצרכים אישיים ולכן לא מדובר בתאונה שקשורה למקום העבודה.

חשוב לומר בשביל לעמוד בתנאים אלו רצוי לשכור עורך דין תאונות דרכים שמתמחה גם בתאונות עבודה, רק כך יהיה ניתן לפתור את המצב בצורה הטובה ביותר.

לסיום, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר, עו"ד ישי פז, אני עורך דין תאונות דרכים שמתמחה במגוון רחב של תאונות אחרות גם כן. אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה לכל עניין. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור איתי קשר ואני אעמוד לצידכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
נפגעתי בתאונת דרכים