עו"ד לביטוח לאומי

כל אזרח בישראל אשר משלם ביטוח לאומי, הינו בעל זכויות ביטוח סוציאלי מאותו המוסד, אותן הוא אמור לקבל בשעה שהוא נזקק להן.
הביטוח אמור להגן  ולסייע לאותו אדם במגוון רחב של מצבים ובין היתר: פיטורים מהעובדה, אובדן הכנסה, פציעה, מחלה קשה, זקנה, שכול ועוד..
המוסד לביטוח הלאומי מעניק גמלאות ב-2 צורות עיקריות – כסף (בין אם מדובר בפיצוי כספי חד פעמי או בגמלה חודשית) ושירותים – שיקום, שירותי ייעוץ, הכשרה מקצועית ועוד..
בכדי למצות את מלוא הזכויות מהביטוח הלאומי, חשוב בשלב הראשון, להיות מודעים לרשימת הזכויות ולדעת מה צריך לעשות וכיצד לפעול בכדי לממש אותן.
במקרים רבים, הדרך הטובה ביותר להשגת המטרה, היא באמצעות קבלת סיוע מאותו עו"ד לביטוח לאומי, אשר בקיא באותן הזכויות וכחלק מכך, ידע כיצד לכוון, לייעץ ולסייע ללקוח שלו לפעול לקבלת הזכויות – בהתאם למצב בו הוא נמצא.

כל תביעה ואופן ההתנהלות שהיא מצריכה
כאמור, ישנן סיבות רבות בגינן תוגשנה תביעות לביטוח הלאומי ובין היתר: תביעה בגין נכות כללית, תביעות בגין תאונות עבודה, תביעות אבטלה ועוד.. כל תביעה שכזאת טומנת בחובה את הפרוצדורה שלה ואת אותה רשימה מוגדרת של נספחים אותם יתבקשו התובעים לצרף לתביעה.
עו"ד לביטוח לאומי, בעל ניסיון בתחום והיכרות מעמיקה עם המוסד לביטוח הלאומי ועם כל סוגי התביעות אותם ניתן יהיה להגיש אליו, ידע לייעץ ולספק הכוונה ללקוחותיו, כיצד להתנהל ומה לעשות בכדי להגיש את התביעה בצורה נכונה ומסודרת – מה שיאפשר בחסכון משמעותי של זמן, מכיוון שאנשים רבים אשר לא מקפידים להגיש את התביעות כמתבקש, יקבלו דחיות מטעם  הביטוח הלאומי, מה שיכול לקחת להם זמן יקר. עורך דין מקצועי ידע לקצר ולייעל את התהליכים המדוברים, ככל שזה מתאפשר.
כמובן, שלאחר שלב הגשת התביעה, ישנן פעולות נוספות אותו צריך לבצע – למשל, במקרים בהם יש צורך בוועדות רפואיות. גם כאן עו"ד לביטוח לאומי יהווה את הכתובת הנכונה, מכיוון שהוא ידע להכין את לקוחותיו לכל השלבים אותם הם יצטרכו לעבור בדרך לקבלת הפיצויים המגיעים ובמידת הצורך גם לייצג אותם בתהליכים השונים.
מכאן, שלקבלת שירות מאותו עו"ד לביטוח לאומי ישנה השפעה רבה על אופן ההתנהלות בהליך התביעה ועל הזמן אשר יחלוף מהגשתה ועד לקבל מלוא גובה הפיצויים המגיעים (כמו גם מימוש הזכויות האחרות).

וועדות רפואיות מטעם ביטוח לאומי
אחד מתפקידיו של עו"ד לביטוח לאומי, יהיה לסייע ללקוחותיו להתכונן לקראת וועדות רפואיות – ובעת הצורך אף לייצג אותם בוועדות אלו.
ועדות רפואיות, אמורות לקבוע את דרגת הנכות של הנפגעים אשר מוזמנים אליהן – וזאת בהתבסס על מסמכים רפואיים, בדיקות ותשובות לשאלות, אשר יוצגו לנפגע במסגרת הוועדה.
אנשים רבים אשר מוזמנים לוועדות אלו, מרגישים כי נגרם להם עוול מסוים ואחוזי הנכות אותם קיבלו כלל לא משקפים את מצבם הרפואי.
בכדי לצמצם את הסיכוי למצבים כאלו, חשוב מאוד להסתייע כאמור בעו"ד ישי פז - עו"ד לביטוח לאומי, אשר ברשותו הידע והכלים להכין את הלקוחות שלו לקראת הוועדה, להדריך אותם לגבי מתן תשובות וההתנהלות הכללית במהלך הועדה.

חשוב לציין, שקיימת אף אפשרות לערער על תוצאותיה של וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, כאשר עו"ד לביטוח לאומי, יוכל להגיש את הערעור עבור הלקוח שלו ואולי יצליח לשנות את ההחלטה – חשוב לציין שהערעור יכול להיות מוגש בתוך פרק זמן שהינו מוגדר מראש, כך שאדם אשר אינו מרוצה מההחלטה של הוועדה, חשוב שימהר ככל שיתאפשר וייצור קשר עם עורך דין ישי פז.