עורך דין נזקי גוף

אנשים רבים תובעים במהלך חייהם במסגרת תביעות נזיקין, חלק גדול מהמקרים הם מקרים של תביעת נזקי גוף, קרי מצב בו נגרם נזק גופני שמשפיע על שגרת החיים וכתוצאה מכך תובעים הנפגעים פיצוי כספי. במאמר זה נסביר מתי וכיצד ניתן לעשות זאת ולשם מה צריך לשכור את שירותיו של עורך דין נזקי גוף.

חשוב להבין, תביעת נזקי גוף יכולה להיווצר כתוצאה מסיבות שונות, החל מאירועים רנדומאליים לחלוטין, כמו בור פתוח במדרכה, גדר שחלקה פרוץ כלפי חוץ, ערימה של אבנים שנמצאת במקום שהיא לא אמורה להיות וכמובן במקרים רבים שקשורים לכלי רכב וגורמים לתאונת דרכים, עם זה כלפי הולכי רגל ועם זה כלפי נהגים. בכל אחד מהמקרים ובמקרים רבים אחרים, אם נגרם נזק פיזי ניתן להגיש תביעת נזקי גוף.

עם זאת, חשוב לומר שכל עורך דין נזקי גוף ידע להסביר ללקוח שלו, שלא תמיד כל תביעה מובילה בהכרח לניצחון במשפט ויש לכך כמה סיבות. ראשית, בשביל לנצח במשפט, צריך להוכיח שאכן נגרם נזק, ושהנזק אכן נגרם בגלל המקרה. כלומר שהוא לא נגרם כתוצאה מסיבה אחרת (למשל, אם נגרם נזק לרגליים, אז יש להוכיח שהוא נגרם באמת כתוצאה מהבור ולא שמדובר במקרה קדום), שנית, יש להוכיח שהנתבע הוא אכן האחראי. כאן צריך לבדוק מי באמת אמור להיות הנתבע, האם זה הנהג או הרשות המקומית, האם זה העסק המקומי או אדם פרטי שהניח את הדברים במקום הנ"ל ולא פינה אותם וכן הלאה. יש להוכיח שאכן הנתבע אחראי והוא זה שהיה צריך לטפל במקרה. שלוש, יש להוכיח את מה שמכונה עוולת הרשלנות, כלומר, קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק ושאכן הצד הנתבע לא ביצע את חובת הזהירות המוטלת עליו. למשל, אם נגרם נזק פיזי כתוצאה מכך שגדר עמדה בצורה מסוימת, אז אנחנו צריכים לוודא בצורה חד משמעית, שהנתבע אכן לא נהג בזהירות, היתה לו אופציה אחרת הוא העדיף שלא לנהוג בה.

עורך דין נזקי גוף ישתמש בכל היכולות והכלים שיש לו בשביל להוכיח הוכחת רשלנות. במידה ואתם מחפשים עורך דין כזה אשר יעמוד לצידכם, אתם מוזמנים לפנות אלי, עורך דין ישי פז, אני אחראי על תביעת נזקי גוף במשך שנים רבות ובמהלך הזמן דאגתי לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ותאונות אחרות במסגרת משפטים אותם ניהלתי. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ותוך זמן קצר אעמוד לרשותכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
נזקי גוף תאונת דרכים