עברתי תאונת דרכים. מה עושים?

כל אדם אשר עבר תאונת דרכים, שואל את עצמו "מה עלי לעשות עכשיו?". אם נפגעת בתאונת דרכים עדיין אוחזת בך התרגשות ותחושות בלבול ולכן אסור לאבד עשתונות. משרד עורכי דין ישי-פז מציג בפניך את הפעולות אשר עליך לעשות במידה ונפגעת בתאונת דרכים:

אחד הדברים הבסיסיים ואשר ידועים לכל הוא החלפת פרטים בין כלי הרכב המעורבים בתאונה. עליך לקחת את פרטי כלי הרכב (במידה ובתאונה מעורב יותר מכלי רכב אחד, יש לקחת את הפרטים של כל כלי הרכב אשר היו מעורבים בתאונה.) עליך לרשום את מספר הרכב, סוג הרכב, פרטי הבעלים של הרכב, שם סוכן הביטוח וכו.
עליך לרשום את פרטיו המלאים של נהג הרכב כפי שהם מופיעים בתעודה המזהה שלו (רישיון, ת"ז וכו). כתובת, טלפון ומספר טלפון סלולארי. בדקו כי אכן הפרטים שקיבלתם הם נכונים (התקשרו למספר הפלאפון שלו עוד במעמד החלפת הפרטים על מנת לוודא כי אכן נתן לכם את פרטיו האמיתיים).
ודאו כי לקחתם את פרטיהם של כל העדים במקום לתאונת הדרכים. במידה והנהג השני יכחיש מעורבות בתאונה, או ימציא תסריט אחר בו תאונת הדרכים היא באשמתכם, ערכם של אותם עדים יהיה יסולא מפז.

במידה והגיע אמבולנס למקום התאונה, מומלץ להתפנות איתו ולא לסרב. ודאו כי אתם לא חותמים לנהג האמבולנס על שום טופס טרם וידאתם כי הוא רשם את פרטי התאונה כפי שהתרחשה. במידה ולא הגיע אמבולנס למקום התאונה יש להתפנות באופו עצמאי לבית החולים. שימו לב כי כל השתהות בהגעה לבית החולים תגרום נזק בלתי הפיך לתיק המשפטי בתאונת הדרכים שלכם.

בתעודת חדר המיון של ביה"ח או לחילופין בתעודת השיחרור מביה"ח עליכם לוודא כי מתועדות ומצוינות כל התלונות אשר התלוננת עליהם. לדוגמא במידה ואיבדת הכרה למספר שניות ולא מצוין כך במסמכים, עליכם להמתין במקום ולא לעזוב אותו עד אשר רופא יתקן את הטעות במסמך. במידה והתיקון נעשה בכתב ידו עליכם לוודא כי מופיעה חתימתו ליד כל שינוי ידני אשר הוכנס במסמך.

שימו לב! אסור בתכלית האיסור להעביר את המסמכים המקוריים לשום גורם, גם במידה וזהו גורם מוסמך. צרו עותקים של המסמכים ואיתם תיגשו לרופאים וכדומה. במידה והתיק שלכם יתגלגל אל בית המשפט, אתם תזדקקו למסמכים המקוריים ובמידה ואלה הועברו לצד שלישי יכול להיות שיהיה לכם מאוד קשה על גבול הבלתי אפשרי להשיג אותם בחזרה.
אספו כל מסמך הקשור לתאונה ו\או קבלה הקשורה להוצאות אשר הוצאתם עקב התאונה, כולל הוצאות בגין עזרת צד ג' (לדוגמא: מטפלת), הוצאות רפואיות אשר אינן כלולות בסל הבריאות, הוצאות נסיעות וכו.

חוקר של חברת הביטוח התקשר אליכם? סרבו לדבר איתו עד אשר תתייעצו עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.
עליכם ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים כבר בשעות הראשונות שלאחר התאונה.
הודיעו לסוכן הביטוח שלכם על התאונה ומלאו את הטפסים המתאימים. מומלץ לעשות זאת רק לאחר התייעצות עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.
דווחו בהקדם האפשרי למשטרת התנועה על התאונה אותה עברתם. זכרו, עצם העובדה שהמשטרה הגיעה למקום התאונה, לא פוטרת אתכם מהתייצבות במשטרת התנועה ומסירת עדות מסודרת על התרחשות התאונה וקבלת אישור על תאונת הדרכים.