נפלתי במדרכה

כל משרד עורכי דין הפועל בתחום הנזיקין או מסייע בהגשת תביעות רפואיות מכיר את זה. הרגע בו נכנס מישהו למשרד ואומר משפט אחד בעל השפעה גדולה על חייו: "נפלתי במדרכה. האם אני יכול לקבל פיצויים על זה?". האמת היא שהמקרה של נפילה על המדרכה נחשב למורכב, ולכן כדי לקבל את הפיצויים וזכויות חשובות אחרות מומלץ מאד לפנות למומחים הפועלים בשדה המשחק הרלוונטי.

על מי מוטלת האחריות?
הדבר הראשון אותו חשוב להזכיר הוא שגם אם מישהו אומר "נפלתי במדרכה", האחריות על כך אינה בהכרח של גורם ספציפי – נפילות הרי עלולות להתרחש עקב אלף ואחת סיבות. זאת ועוד, בתי המשפט בישראל הגדירו אחריות מוגבלת של הרשויות המקומיות לליקויים האלה, גם אם הן נתפסות כאשמות על ידי רבים שנופלים בשטחן. תביעות רפואיות המוגשות במטרה לקבל פיצויים עקב נפילה על המדרכה לא תמיד יתקבלו, מכיוון שבתי המשפט מניחים שאף רשות מקומית אינה יכולה לטפל מיד בכל פגם במדרכה, שמעצם המהות שלה אינה אמורה להיות משטח מושלם וישר ללא רבב.
גם במצב הדברים הזה, אם נפלתי במדרכה אני בהחלט יכול לקבל פיצויים, אפילו בסדר גודל משמעותי – ממש כמו המקרה בו נפגעתי בעבודה או בדרך לעבודה. יש מקרים בהם האחריות הישירה לפגע התברואתי כן מוטלת על העירייה, למשל כאשר הודיעו לה מבעוד מועד על הנזק והיא לא תיקנה אותו, או כשמדובר בנזק שמקורו בפגיעה בתשתית שהייתה אמורה להימנע. כמובן, ניתן לתבוע גם גורמים אחרים בהתאם לחומרת הפגיעה, כשהדוגמא המובהקת היא הגשת תביעה למימוש ביטוח רפואי קיים או אפילו פנייה למוסד לביטוח לאומי.

כך תעשו זאת נכונה
מי שמצהיר "נפלתי במדרכה", "נפגעתי בעבודה" או "סבלתי מפגיעה" מסוג אחר צריך לדעת שיש הבדל בין המילים למעשים. הצעד הראשון שלו צריך להיות פניה למשרד עורכי דין שבקיא בתחום הנזיקין ברמה יסודית ומדוקדקת. זוהי בדיוק ההגדרה של משרד עורכי דין ישי-פז ושות', שנוסד על ידי עורכת הדין ריקי שי ועורכת הדין אורית פז – לכל אחת מהן ניסיון רב וידע מעמיק בתחום. המשרד פועל תוך היכרות מקסימלית עם החוק ועם תקדימיו השונים, ומלווה את הלקוחות לכל אורך הדרך.