נזקי גוף תאונת דרכים

חלק גדול מתאונות הדרכים, לשמחתנו, נגמרות ב"מכה קלה בכנף" כפי שניתן להגדיר זאת, פגיעה קלה ברכב ולא יותר מזה, אך מה קורה כשיש כתוצאה מהתאונה נזקי גוף? כיצד נוהגים אז? במאמר זה נסביר כיצד נוהגים בזמן האירוע וכיצד נוהגים כשמגישים תביעות גף תאונות דרכים לבית משפט.

תחילה נסביר שאם יש תאונת דרכים וכל מה שנגרם בה היא פגיעה ברכב, הרי שהמקרה ייגמר בכך ששני הצדדים יחליפו מספרים ויפעילו את הביטוח שלהם. במקרה ויש נזקי גוף תאונת דרכים, הרי שיש לקרוא למשטרה. במקרים רבים הנזק הגופני מתגלה מאחור יותר, ואז כמובן אפשר להגיש תביעה תאונת דרכים ואין צורך לקרוא למשטרה.

לפני שנסביר כיצד מגישים תביעה שכזו, חשוב לומר שתחת הגדרה של נזק גוף, עומדים מקרים כמו מחלה, פגיעה פיזית, ליקוי גופני, נפשי או שכלי וכמובן מוות (התביעה היא מצד בני המשפחה כמובן). כל מי שנגרם לו נזק בעת התאונה, אפילו אם הוא הצד הפוגע, זכאי לקבל פיצוי.

כיצד מגישים תביעה תאונת דרכים
בעיקרון, התביעה מוגשת נגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע, במידה ואין לרכב ביטוח הרי שיש גוף שנקרא קרנית שניתן לתבוע אותו ועליו מוטלת החובה לפצות אנשים שנפגעים בתאונת דרכים. על מנת להגיש תביעה כזו יש לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעות גוף תאונת דרכים והוא צריך לבנות את תיק התביעה. התיק יכלול צילומים, חוות דעת רפואיות, נתונים רפואיים על הנזק, תמונות מזירת האירוע, עדויות ועוד. ניתן במסגרת התביעה, לתבוע מקדמה כספית שתעזור לכם להתמודד עם המצב בו אתם נמצאים וכן תשלום חודשי שיפצה אותו על הנזק הכספי שנגרם לו.

יש להדגיש, מי שתובע את חברת הביטוח, זכאי לתבוע גם כסף מביטוח לאומי, המוסד ישלם לו עבור הוצאות רפואיות ושיקום, וכן כסף על הנזק שנגרם לו כתוצאה מהפסד ימי עבודה. עם זאת, כסף זה יקוזז ממנו בתביעה כנגד חברת הביטוח. כלומר הוא לא יוכל לקבל את מלוא הסכום משני המקומות. את התביעה יש להגיש עד 7 שנים ממועד התאונה, אחרת תחול על התביעה התיישנות.

אם אתם רוצים לדעת עוד על תביעת נזקי גוף תאונת דרכים, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בהקדם. שמי עו"ד ישי פז ואני אשמח לעמוד לרשותכם. אתם יכולים לפנות אלי עוד היום ולקבל את כל המידע שאתם צריכים ויכול לעזור לכם במקרה שלכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
תביעת ביטוח תאונת דרכים