מה עושים אחרי תאונת דרכים

תאונת דרכים הנה חוויה לא נעימה. נזקי גוף מתאונת דרכים עשויים לזכות אתכם בפיצויים. עורך דין לתאונות דרכים יבטיח כי תקבלו את המגיע לכם.

 נזקי גוף תאונת דרכים
תאונת דרכים בה נגרמים נזקי גוף הנה אירוע קשה. לא די בכך שהנפגעים סובלים מטיפולים ולעיתים נכויות ומוגבלויות שונות, אלא שעל מנת לקבל את פיצויי הביטוח המגיעים להם, הם נאלצים לא פעם לעבור מסכת ייסורים ארוכה ומפרכת. נזקי גוף מתאונת דרכים מוגדרים כמקרה של מוות, מחלה, פגיעה או ליקוי גופני, נפשי או שכלי. נזקי גוף מתאונת דרכים עשויים לכלול בין השאר פגיעות פיזיות בעמוד השדרה ובחוליות הצוואר, פגיעות בברכיים, חבלות יבשות, פגיעות ראש ופגיעות נוירולוגיות, פגיעות מרסיסי זכוכית וחבלות פנימיות בבטן. בנוסף על אלה, המעורבים בתאונת דרכים עשויים לסבול גם מבעיות פסיכולוגיות, נפשיות ואסטטיות. הסובלים מנזקי גוף בתאונת דרכים דורשים טיפול ושיקום שאחריהם לעיתים ההחלמה מלאה, ולעיתים נשארות נכויות לכל החיים.

פיצויים תאונת דרכים
חשוב לדעת כי פגיעה בתאונת דרכים אינה רק התנגשות בין שני רכבים. גם נפילה באוטובוס או ברכבת, פגיעה מדלת של מכונית או מכסה המנוע, פגיעה מרכב בוער או בעת החלפת גלגל, פגיעה בעת דחיפת רכב ועוד יכולות להיחשב תאונת דרכים, בתנאי שאלה בוצעו למטרת תחבורה. כאשר אנו עושים ביטוח חובה וביטוח לרכב, אנו משוכנעים כי נקבל פיצויים לאחר נזקי גוף בתאונה. אנו חושבים שנקבל פיצויים מלאים ומהר, אלא שבהרבה מקרים לא כך המצב. ישנם סוגים שונים של פיצויים בגין תאונת דרכים, וחשוב לדעת את מי צריך לתבוע ומתי. תביעה נגד החברה המבטחת היא הנפוצה ביותר, אך מה קורה במקרה שהנהג הפוגע אינו בעל ביטוח חובה בתוקף, או במקרים שמדובר בתאונת "פגע וברח" ואין יודעים מיהו הנהג? פיצויים על נזקי גוף בתאונת דרכים הנם עסק מורכב, ולעיתים קרובות לא נדע מה הן זכויותינו ללא ייעוץ מקצועי של עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

עורך דין תאונת דרכים
במקרה של תאונת דרכים עם נזקי גוף, מומלץ לפנות מיד לעורך דין, אשר ינחה את הנפגע וידריך אותו בהכנת התביעה. עורך דין מתמחה בנזיקין מכיר לעומק את פסקי הדין והזכויות העומדות למי שנפגע בנזקי גוף בתאונת דרכים. לרוב לא מומלץ לתבוע מיד במקרה של נזקי גוף מתאונת דרכים, אלא להמתין עד לסיום הבירור הרפואי והבנת מלוא הנזקים שנגרמו. חוק ההתיישנות במקרה של תאונת דרכים מאפשר לנפגע לתבוע עד שבע שנים מיום התאונה, כך שבהחלט אין מה למהר.

לסיכום, במקרה של תאונת דרכים עם נזקי גוף, מומלץ לפנות מיידית לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים. פעולה זו תבטיח קבלת מענה הולם והדרכה באשר לזכויות והפיצויים אשר מגיעים לכם.