מה לעשות אחרי תאונת דרכים?

תאונת דרכים היא אירוע קשה עבור כל המעורבים בה, ללא קשר לחומרת הפגיעה הפיזית או הפגיעה ברכוש. מעבר לבהלה ולחבלות פיזיות, מדובר באירוע העלול לגבות זמן וכסף רב מהמעורבים במידה והם אינם פונים לקבלת הסיוע הרפואי והמשפטי הראויים. קיימים כמה קריטריונים הנופלים תחת הגדרתה של תאונת דרכים: פגיעה מהתנגשות כלי רכב או מהתנגשות כלי רכב בהולך רגל, תאונות עצמיות, פגיעה כתוצאה מעליה או ירידה מהרכב, מטריקת דלת הרכב על האצבעות ופגיעה בעת תיקון כלי הרכב בצד הדרך. בנוסף, גם פגיעה כתוצאה מבלימה פתאומית של אוטובוס, פגיעה ממנוף המורכב על כלי רכב גדול או מנפילת חפץ על הנהג/נוסע בתוך הרכב עצמו, מוגדרות כתאונות דרכים. אם נקלעתם לאירוע דומה ואתם מעוניינים לדעת מה לעשות אחרי תאונת דרכים, יש לעקוב אחר הכללים הבאים על-מנת לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר ולזכות בפיצויים המרביים המגיעים לכם.

מה עושים אחרי תאונת דרכים?
איסוף כמה שיותר פרטים מלאים ורלוונטיים מהמעורבים באירוע ובהם נכללים הנהג/הולך הרגל והעדים לאירוע. יש לתעד את מספר הרכב הפוגע והנפגע וכן את פרטי המעורבים לצורך יצירת קשר של חברת הביטוח.

תיעוד מפורט במידת האפשר של פרטי התאונה כבר במקום עצמו ואת החבלות הפיזיות והפגיעה ברכב שנגרמו כתוצאה ממנה. יש להקפיד בהמשך ליצור העתקים מהתיעוד כדי לא לאבד אף פרט בעל משמעות.

פניה לקבלת טיפול רפואי ראשוני ללא דיחוי כדי לוודא כי לא נשקפת לנפגע סכנה ממשית וכן כדי לתעד בצורה מלאה ומפורטת על התרחשות האירועים. על הנפגע לוודא כי הפרטים שהוא מוסר מתועדים על-ידי הצוות הרפואי וכי הוא מקבל העתקים מהחומר הרפואי, אשר ישמשו אותו בעתיד בפניה לחברת הביטוח. למותר לציין כי יש לשמור בנוסף על הקבלות של הוצאותיכם הכספיות כתוצאה מהאירוע לצורך קבלת החזר בעתיד.

דיווח על התאונה למשטרה והעברת התיעוד על התרחשותה כדי לקבל אישור מהמשטרה עם הפרטים המלאים על המעורבים בה, אותו יש להעביר לחברת הביטוח לצורך קבלת הפיצויים.
בשלב זה יתכן כי יפנו אליכם חוקרים מטעם חברת הביטוח – אין לשתף עמם פעולה ולהמנע משיחה עמם. במידה והחלטתם לפנות לקבלת סיוע משפטי, יש להפנותם לעורך הדין שלכם.
מנוחה, חזרה לשגרה ומעקב אחר התנהלות התיק מול חברת הביטוח – כאן הסיוע של עורך דין לתאונות דרכים עשוי להיות משמעותי עבורכם, שכן הוא מנהל עבורכם את התיק ומונע מכם לבזבז זמן ואנרגיה יקרים אותם עליכם להשקיע בהתאוששות.

אנו במשרד ישי-פז ושות' מעמידים לרשות לקוחותינו צוות מומחים מיומן ומקצועי המתמחה בתחומים רבים ובהם תאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות עבודה ועוד. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים פנו אלינו בהקדם ואנו נייעץ לכם מה עושים במקרה של תאונת דרכים, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול והפיצויים הטובים והראויים ביותר לכם.